Abu Dabi Bilim Festivali genç yenilikçi fikirlere ışık tutacak

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Eğitim Bakanlığı, 31 Ocak – 9 Şubat tarihleri arasında Abu Dabi’de Bilim Festivali düzenleyeceğini duyurdu. Genç yenilikçi fikirler için ilgi çekmesi beklenen festival için 100 bin kişinin katılım sağlaması bekleniyor.

BAE Eğitim ve Bilgi Bakanlığı, Abu Dabi Veliahtı Şeyh Muhammed bin Zayid’in himayesinde gerçekleşmesi planlanan Abu Dabi Bilim Festivali’nin 31 Ocak – 9 Şubat tarihleri arasında düzenleneceğini duyurdu.

Yenilik ve mükemmellik için elverişli bir ortam yaratılmasına katkıda bulunmayı hedefleyen BAE hükümeti, Muhammed bin Raşid Merkezi ve Yenilikçi Merkezi ile koordinasyonlu bir şekilde hareket ederek düzenlediği Abu Dabi Bilim Festivali’nde akademik kurumlar, özel sektör kurumları ve yenilikçilere stratejik bir insiyatif sunuyor.

“GENÇ NESLİN YARATICILIK VE İNOVASYON BECERİLERİNİ GELİŞTİRECEK”

Eğitim ve Bilgi Yöneticisi Sayın Dr. Ali Raşid Al Nuaimi, bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik alanlarında insan sermayesinin gelişmesine katkıda bulunan ve genç neslin yaratıcılık ve inovasyon becerilerini geliştiren stratejik girişimler üzerinde çalışılacağını belirtti.

Ali Raşid, söz konusu etkinliğin Abu Dabi’nin beklentileri ve BAE 2071 için Ulusal İnovasyon Stratejisi beklentilerine hizmet edecek şekilde uyarlandığını belirtti.

Emirlik İnovasyon Ayı’nın farklı emirliklerdeki yenilikçileri kutlamak ve yeniliklerini sergilemek için harika bir fırsat olduğunu belirten Ali Raşid, Eğitim ve Bilgi Dairesi’nin her alanda inovasyonu teşvik eden bir tutumuna övgüde bulundu.

“FESTİVAL, MATEMATİKÇİLERİN GELECEK NESİLLERİNE İLHAM VERECEK”

Festivalin sponsoru Dolphin Energy Limited’in CEO’su Adel Ahmed, “Abu Dabi Bilim Festivali ile işbirliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Gelecekteki bilim insanlarının, mühendislerin, yenilikçilerin ve matematikçilerin gelecek nesillerine ilham vermek, beslemek ve geliştirmek için dünya çapında büyük önem taşıyan bir etkinliktir.” ifadelerini kullandı.

Abu Dabi Bilim Festivali, Abu Dabi’deki Corniche’de, Al Ain’daki Al Jahili Bahçeleri ve Dhafra’daki City Mall’da düzenlenecek.

WAM