Duabi Hakimi Muhammed bin Raşid ‘Arap Sağlığı Sergisi’ni gezdi

Dubai Hakimi Şeyh Muhammed Bin Raşid El Mektum, Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenen 44. Arap Sağlığı Sergisini ziyaret etti.

Şeyh Muhammed bin Raşid Al Mektum sergi gezisine en son ürünlerini sergileyen birçok global şirkete ev sahipliği yapan Zaabeel Salonundan başladı.

EN SON TEKNOLOJİK ÜRÜNLERİN SERGİSİNİ GEZDİ

Al Mektum’un ilk durağı, hastanelerdeki ameliyatlarda kullanılan “Dijital İkizler” olarak bilinen en son cihazın sergilendiği Siemens markası oldu.

Daha sonra Dr. Sulaiman Al Habib hastanesinin sergi alanında Dr. Al Habib’in BAE’de yaptığı buluşlar ile ilgili sunumunu dinledi.

İLK ELEKTRİKLİ MOTOSİKLETİ İNCELEDİ

Şeyh Muhammed, “VPS Tıp Atölyesi”nin sergi alanını da gezdi ve atölyenin çalışmalarını dinleyip, Dubai yapımı ürünleri hakkında bilgi aldı.

Şeyh Muhammed ayrıca, otoritenin Dubai Diş Hastanesi’ni kurma girişimini de öğrendi ve Dubai Kuruluşunun Ambulans Hizmetleri için çevre dostu ilk elektrikli motosikletini inceledi.

KATILIMCILARA TEŞEKKÜR ETTİ

Şeyh Muhammed, dünyanın en büyük ikinci sağlık ve tıp fuarı olan sergiyi ziyaret etmek konusunda istekliydi. Fuarın önemine tıbbi ürünlerin ve yeniliklerin pazarlanmasına katılan ülkelerin ve firmaların inancını yansıtan uluslararası toplantıya tanıklık etmenin mutluluğunu dile getirdi.

Şeyh Muhammed, etkinliğin katılımcılarına, ziyaretçiler ve yatırımcılar için güvenli bir ortam sağlanmasına neden olanlara teşekkür etti.

Gezisinde Şeyh Muhammed’e, birkaç Şeyh, sağlık bakanlığı ve Dubai Sağlık Kurumu’ndan sekreterlik ve bölüm müdürleri eşlik etti.

WAM