Goethe Enstitüsü, Suudi öğrenciler için Riyad’a geliyor

Goethe Enstitüsü, Suudi gençlere Alman dilinin, eğitiminin veya bir Alman şirketinde çalışmanın Suudi gençlere sunacağı fırsatlar hakkında bilgi vermek için Pazartesi günü düzenlenecek bir fuara ev sahipliği yapacak. Suudi ve Alman birçok iş adamı fuarda yer alacak.

Goethe Enstitüsü Pazartesi günü Riyad’da, Suudi gençlere iş, üniversite eğitimi ve Alman hükümetinin yüksek lisans burs programı dahil olmak üzere Almanya’daki çeşitli fırsatlar hakkında bilgilendirmek için bir fuara ev sahipliği yapacak.

Alman Büyükelçiliği Basın Danışmanı Rafael Heinisch, Cuma günü Arab News’e verdiği demeçte “Fuar saat 16:00 ile 19:00’da yapılacak ve ilgili herkesi katılmaya ve fırsatlarımızdan yararlanmaya davet ediyoruz” dedi.

Heinisch, fuarda, elçiliğin yanı sıra Alman-Suudi Arabistan Ekonomik İlişkiler İdaresi Ofisi, Goethe Enstitüsü, Alman Akademik Değişim Derneği ve Suudi Arabistan’daki Alman şirketlerinin temsilcilerini bir araya getireceğini ifade etti.

Heinisch, fuarın amaçlarından biri olarak Almanya’da yüksek lisansa devam etmek isteyen Suudi öğrenciler ile iletişime geçmek olduğunu da sözlerine ekledi.

KÜLTÜREL DEĞİŞİMLER

Goethe Enstitüsü, dünya çapında faaliyet gösteren, yurt dışındaki Alman dilini öğrenmeyi ve uluslararası kültürel alışverişi ve ikili ilişkileri teşvik eden kar amacı gütmeyen bir Alman Kültür Derneği.

Fuarın, genel hatlarıyla Alman dilinin, eğitiminin veya bir Alman şirketinde çalışmanın Suudi gençlere sunacağı fırsatların önemine değinileceği düşünülüyor.

TIP

Almanya’ya giden Suudi öğrencilerin çoğu genellikle tıp okumak için bu ülkeyi tercih ediyor ancak Almanya’da mühendislik ve bilim alanlarında da büyük fırsatlar var.

Fuarda, ayrıca Almanya’nın Suudi Arabistan Büyükelçisi Jorg Ranau ile bir soru ve cevap oturumu da olacak.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Fuar herkesin katılımına açık ve ücretsiz.