Mütevazı modayı desteklemek için yeni bir fon başlatıldı

İslami Moda ve Tasarım Konseyi, açılan yeni mütevazı markaların başarılı olmasına yardımcı olmak için bir fon başlattığını duyurdu.

İslam Modası ve Tasarım Konseyi (IFDC), gelişmekte olan mütevazı markaların 1.9 trilyon dolarlık küresel Müslüman yaşam tarzı pazarında başarılı olmasına yardımcı olmak için bir fon başlatıldığını duyurdu.

ÜRÜNLERİNİ SERGİLEMEK İÇİN DESTEK VERECEK

Fon, mütevazı moda tasarımcılarının ürünlerini, etkinliklerde sergilemelerini sağlamak için belli bir ücret ödeyecek ve 13-14 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan Pret-A-Cover Buyers Lane, Perakende Zirvesinde ilk kez uygulanacak.

IFDC seçilen tasarımcıların listesinin çok kısa bir süre sonra açıklanacağını ve fonun mütevazı moda konusunda bir ilk olduğunu söyledi.

Yapılan açıklamada fonun büyüklüğü açıklanmazken, “Bir tasarımcının kariyerini Pret a Cover Buyers Lane gibi önemli etkinliklerde aldığı eleştiriler belirler. Ancak şimdiye kadar tasarımcılardan istenen yüksek rakamlar üretimi zorlaştırıyor” denildi.

AMAÇ MÜTEVAZİ YAŞAM TARZI DESTEKLEMEK

IFDC, markalarla birlikte çalışarak engelleri kaldırmaya ve böylece gelişim ve başarıya giden yolu artırmalarına yardımcı olacağını söyledi. Ücretleri ve belirli maliyetleri karşılayan IFDC’nin amacı, büyüyen mütevazı yaşam tarzı endüstrisini önemli ölçüde desteklemek.

IFDC’nin başkanı Alia Khan “Perakende Zirvesi, mütevazı tasarımcıların IFDC desteğini kazanabileceği ilk etkinlik. Yılın en çok beklenen etkinliği olan Perakende Zirvesi, dünyadaki mütevazı yaşam tarzı oyuncularına daha büyük fırsatlar sunmak için mükemmel bir fırsat ”dedi.

Perakende Zirvesinin Kurucusu ve CEO’su Gary Thatcher, “Bu etkinlik, yerel markaların, perakende sektörünün seçkinleriyle birlikte bir platformu paylaşmaları için önemli bir an. Ve IFDC fonunun desteğiyle, etkinliğimiz Pret-A-Cover Buyers Lane, mütevazı pazar bileşeni, özenle seçilmiş mütevazı moda ve tasarım markalarının küresel katılımcılara sergileneceği bir platform haline geldi” diye açıklamada bulundu.

Etkinliğe katılımları onaylanan VIP isimleri arasında Virgin Grubu’nun kurucusu Sir Richard Branson, Huda Beauty’nin kurucuları Huda ve Mona Kattan ve Chalhoub Grubu CEO’su Patrick Chalhoub yer alıyor.

Arabian Business