Titanic bu kez Dubai’den yola çıkacak

Jack ve Rose’un unutulmaz sahnelerinden tanıdığımız Titanic gemisi Dubai’den bir kez daha yola yola çıkıyor. “Titanic II” olarak adlandırılan bu yeni projenin, ilk gemideki iç tasarımı, teknik işleyişi ve büyüklüğü açısından birebir aynı şekilde yansıtılması bekleniyor.

RMS Titanik’in bir benzerini inşa etme fikri, geminin Kuzey Atlantik Okyanusu’nda bir buz dağına çarpıp batmasının yüzüncü yılında, 2012’de ortaya çıktı.

500 MİLYON DOLAR DEĞERİNDE

Titanic II olarak adlandırılan 500 milyon Dolar değerindeki projenin, 2016 yılında Çin’de başlatılması ve bu yıl Dubai’den tura başlamış olması planlanıyordu.

Projenin arkasındaki şirket olan Blue Star Line, projenin tahmin edilen sürede tamamlanamamış olmasına rağmen devam ettiğini ve Titanic II’nin yeni yolculuk tarihi olarak 2022 yılının belirlendiğini söyledi.

Cruise Arabia& Africa Online Başkanı Clive Palmer,“Dubai’den çıkma planlarımız hala devam ediyor.” ifadesinden sonra “Tersaneden Singapur’a yapılan titiz bir yolculuktan sonra, Dubai’den Southampton’a bir başka büyük yolculukla Dubai’ye iki haftalık bir yolculuk yapacağız.” açıklamasında bulundu.

2 BİN 435 YOLCU VE 900 MÜRETTEBAT

Titanic II’nin içinde 1. 2. ve 3. sınıf olmak üzere ayrılmış 840 kabin bulunacak. Gemi bir seferde 2 bin 435 yolcu ve 900 mürettebatı taşıyabilecek. Orijinal Titanik’in first class odaları, süslü şömineler, mermer lavabolar ve en iyi meşe paneller dahil olmak üzere en iyi armatürlerle yapıldı. Titanik’in orijinal radyo odası, son teknoloji Marconi sistemi ile kuruldu. Titanic II’deki Marconi odası, sadece işlevsel bir radyo odası değil, tarihsel bir replika olacak.

What’s On