Suudi Arabistan’da devlet, yetenek sizsiniz yarışması başlattı. Ödül 133 bin dolar

Genel Eğlence Kurumu (GEA), Suudi Arabistan’ın gizli yeteneklerini ortaya çıkarmak için “GEA Challenges” yetenek yarışmasını başlattı. Müzik, komedi, duvar yazısı, oyunculuk gibi 20 kategoriden oluşan yarışmanın sonunda, birinciye tam olarak 133 bin dolar ödül verilecek.

GEA Başkanı Turki bin Abdul Mohsen el-Şeyh, Çarşamba günü genç ve daha keşfedilmemiş yetenekleri ortaya çıkarmak için “GEA Challenges” isimli yetenek yarışmasının başlatıldığını duyurdu.

GEA Challenges, özelikle Suudi Arabistan kültürünü yansıtma konusunda yerli yetenekleri keşfetmek ve bu yeteneklerin gelişmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Yarışma, aralarında müzik, komedi, duvar yazısı, oyunculuk gibi 20 kategoriden oluşurken GEA yeterli talep olması doğrultusunda başka kategori önerilerine de açık olduklarını söyledi.

Başarılı olan adaylar eğitim almak ve yeteneklerini uluslararası seyircilerle paylaşabilmek için 20 milyon Suudi Arabistan Riyali (5.3 milyon Dolar) fonun bir kısmına ödül olarak sahip olacaklar. Birinci olan aday 500 bin Riyal (133 bin dolar), ikinci olan aday 300 bin Riyal (80 bin dolar), üçüncü olan aday ise 200 bin Riyal (53 bin dolar) ödülünün sahibi olacak.

Başvurular 6 Şubat Çarşamba günü başladı. 1 Mayıs ile 31 Haziran tarihleri arasında canlı performans için adaylar belirlenecek ve seçilen adaylar 1 Temmuz ile 31 Ağustos tarihleri arasında canlı performans sergileyecekler. Daha sonra halk oylaması ile kazanan aday Ekim ayında açıklanacak.

Arab News