Brezilyalı koku devi, Körfez’e açılmak için anlaşma imzaladı

Brezilyalı koku devi O Boticario, Dubai merkezli ortağı Millennial Capital ile yeni bir anlaşma yaparak Körfez bölgesinin en büyük güzellik pazarı olan Suudi Arabistan’a girmeye hazırlanıyor.

Anlaşma, daha önce Suudi Arabistan’da L’Oreal Luxe, Richemont Group ve Dior gibi markalar ile başarılı işbirlikleri yapan Suudi Arabistan merkezli Al Malki Groups (AMG) ile imzalandı.

SUUDİ ARABİSTAN DUBAİ’DEN SONRA 2. PAZAR YERİ

O Boticario markasını ülkedeki en iyi güzellik markaları arasında konumlandırmak için mağazalar açmayı da içeren anlaşmada Suudi Arabistan’ın tanıtımı için bir ulusal kalkınma planı önerildiği belirtildi.

Anlaşma ayrıca, online satışları ve mağazaların bölümlerindeki satışları kapsayan çok kanallı bir yaklaşımı da içeriyor.

Suudi Arabistan, O Boticario markasının Ortadoğu’da iki şubesi bulunan Dubai’den sonra ikinci Pazar yeri olacak.

DÜNYANIN EN BÜYÜK KOZMETİK MARKALARINDAN

O Boticario, Brezilya’nın en büyük koku markalarından biri ve dünya genelinde 4 binden fazla mağazası bulunuyor. Euromonitor International’a göre Aynı zamanda Latin Amerika’da yüzde 6 pazar payı ve 4 milyar dolarlık tahmini geliri ile dünyanın en büyük kozmetik markalarından biri.

Geçtiğimiz yıl marka Körfez ülkelerinde daha rahat bir şekilde açılabilmek için Millennial Capital ile ortaklık anlaşması imzaladı.

Arabian Business