Dubai’den ABD’ye sanal yolculuk: Expo 2020 Dubai Pavilion

ABD’de bulunan ABD 2020 Expo Pavilionu Dubai’de canlandırılacak. Yapı, Dubai’den Amerika Birleşik Devletleri’ne sanal bir yolculuk olarak tasarlandı.

New York’taki Guggenheim Müzesi’ne benzeyen ABD Expo 2020 pavilionu Dubai’de inşa edilecek.

Pavilion ABD 2020 CEO’su Greg Houston’a göre, Dubai 2020 Expo’daki deneysel yapı, fütüristtik ulaşım sistemindeki görseller, sesler hyperloop sürüşünü yeniden canlandıracak.

GERÇEK HYPERLOOP GÖRÜNÜMÜNE SAHİP

Arabian Business ile yaptığı röportajda Houston, New York’taki Guggenheim Müzesi ile karşılaştırdığı yapının ziyaretçilerine, ABD’nin sunduğu çeşitli yenilikleri ‘deneyimlemeyi’ de sunacağını söyledi.

Houston, “Yapıya ilk ayak bastığınızda, zeminde muhtemelen daha önce hiç duymadığınız yenilikler ile karşılaşacaksınız. Zeminde, ekranlar ve modeller olacak” dedi.

Greg Houston, “Bu yapı ilk defa hyperloop bölmesinden geçeceğiniz yer olacak. Bu yapı, gerçek bir hyperloop’un görünümü, hissi, sesleri ve titreşimlerine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.”

DUBAİ’DEN AMERİKA’YA SANAL BİR YOLCULUK

Houston, bu deneyimin “Dubai’den Amerika Birleşik Devletleri’ne sanal bir yolculuk” olarak tasarlandığını söyledi. Bu deneyim Pavilion 2020 ve California merkezli Virgin Hyperloop One ortaklığında gerçekleştiriliyor.

ABD yapısı, özellikle hareketlilik alanında Amerikan teknolojisini, kültürünü ve değerlerini sergileyecek olan “sizi ne taşıyor (what moves you)” teması altında sergileniyor.

Houston, hareketliliğin, otomobil, uçak ve tren gibi “geleneksel” hareketlilik yerine finansal ve sosyal hareketlilik gibi konuları da içerdiğini de sözlerine ekledi. Aynı zamanda nakliye ve lojistik gibi konuların da olduğunu dile getirdi.

Houston, “Bizim için hareketlilik bundan çok daha fazlası. ‘Amerikan Rüyası’ sosyal hareketlilik üzerine kuruldu. Bu Amerika’nın ileri sürdüğü temel ihracat” olduğunu dile getirdi ve finansal hareketliliğin ve finansal teknolojinin aynı zamanda ana odak noktası olduğunu sözlerine ekledi.

Greg Houston, “Finansal teknoloji dünya genelinde yeni hareketlilik alanları yaratıyor. Yapımız sizi bunların her birine götürecek ve hareketlilik hakkında daha önce görmemiş olabileceğiniz bir şekilde düşünmenize ve Amerika’nın hareketlilikte her zaman dünyaya öncülük ettiği düşüncesi altında yapıyor” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Arabian Business