Kelebeklerin dünyası BAE’nin Işık Adası’nda

Birleşik Arap Emirlikleri’nden (BAE) Şarka’daki Al Noor Hotel, ziyaretçilerine Güneydoğu Asya ve Güney Amerika’da yetiştirilen 22 farklı türden yüzlerce renkli kelebeği tanıma fırsatı sunuyor.

BAE’de bulunan Işık adası, süslü çatısıyla tropikal yaşamı taklit eden “Kelebekler Evi” adındaki camla korunan bir alanda Güneydoğu Asya ve Güney Amerika’da yetiştirilen 22 farklı türden yüzlerce renkli kelebeği ziyaretçilerine açıyor.

Süslü çatısı ve yaprak dökmeyen ağaçlarla kaplı duvarları ile ziyaretçilere ve ev sahipliği yaptığı yüzlerce kelebeğe tropikal yaşamdan bir kesit sunuyor.

Özel rehberler eşliğinde kelebeklerin yanına girebilen ziyaretçiler bu ender bulunan türlerin her aşamasına tanıklık edebiliyor.

Tur, ziyaretçilere kelebeklerin yaşam döngüsünü, larva haline gelen yumurtalarını nasıl bıraktıklarını ve ardından kozalarına, renkli kelebeklere dönüşmeden önce saklandıkları yaşam döngüsünü en yakından görme fırsatı tanıyor.

Kelebek türlerin arasında en dikkat çekenler ise; Sarı Mormon Kelebeği, Kırmızı Kanatlı Kelebek, Filipinler’den Tavus Kuşu Kelebeği ve Kosta Rika’nın Mavi Murphy Kelebeği.

Al Bayan