Kral Selman Yardım Merkezi, UNICEF ile işbirliği anlaşması imzaladı

Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi (KSRelief) Genel Sekreteri Dr. Abdullah Rebia ile UNICEF yönetici müdürü Henrietta Fore, Salı günü KSRelief’in Riyad’daki merkezinde bir araya gelerek iki kurum arasında yeni bir işbirliği anlaşması imzaladılar.

El-Rebia yaptığı basın toplantısında, işbirliği anlaşmasını yapıcı olarak değerlendirirken, UNICEF gibi saygın organizasyonla işbirliği içinde olmanın KSRelief için önemli bir ortaklık olduğunu vurguladı.

El-Rebia, “Bugün imzalanan işbirliği anlaşması, insani işbirliği, bilgi ve tecrübe alışverişini destekleme ve gönüllülüğü desteklemenin yanı sıra araştırma ve kapasite geliştirme programlarını da desteklemeyi amaçlamaktadır” dedi.

UNICEF İLE İMZALANAN BEŞİNCİ ANLAŞMA

Genel Sekreter, bu anlaşmanın sağlık, çevre koruma, Yemen’deki çocukların aşılanması ve Cibuti’deki Yemenli mülteciler aşılanması gibi konularda UNICEF ile imzalanan beşinci işbirliği anlaşması olduğunu söyledi.

Henrietta Fore ise, KSRelief merkezindeki personele, tüm dünyaya sağladıkları yardım için teşekkür etti ve minnettarlıklarını dile getirdi.

Fore şunları da ekledi: “KSRelief ile birçok ülkede birlikte çalıştık. UNICEF ve KSRelief arasındaki ortaklık dünyanın her yerindeki çocuklara ve gençlere fayda sağlayan, uzun ömürlü, faydalı ve yapıcı bir ortaklıktır.”

Arab News