Dünya’nın en yüksek restoranı Burç Halife’de

Dünya’nın en yüksek restoranı olarak gösterilen yeni mekan, Burç Halife’nin 153. katında yer alarak At.Mosphere’nin rekorunu kırmaya hazırlanıyor. At.Mosphere, şu an 122 kat yükseklik ile en yüksek restoran unvanını koruyor.

At.Mosphere, Dubai’de veya dünyadaki en yüksek yemek yeme noktası olma özelliğini kaybetmek üzere. Şu an için teknik olarak hala dünyanın en yüksek restoranı.

Emaar bugün, Burj Halife’nin 152, 153 ve 154. katları arasında, The Top view platformundan dört ila altı kat daha yüksekte yer alacak olan yeni bir salon ve yemek restoranını duyurdu.

Emaar temsilcisi, Burj Halife’deki bu yeni Lounge’un “sakinleri ve ziyaretçileri memnun edecek bir yer” olacağını söyledi.

575 METRE YÜKSEKLİKTE AÇIK HAVA TERASI

Restoran, 575 metre yükseklikte ve ayrıca At.Mosphere’ den farklı olarak bir açık hava terasına da sahip olacak.

Yeni Restoran, Burj Halife’de bulunan Armani Hotel tarafından işletilecek ve canlı müziklerin yanı sıra çeşitli içecekler ve kanepeler, ikindi çayı, akşam içkisi ve bir akşam yemeği menüsüne sahip olacak.

Ziyaretçiler online olarak rezervasyon yapabilecek ve farklı paketler mevcut olacaktır. Akşam Kahvaltısı da dahil olmak üzere bir içecek ile bu menü kişi başı 550 Dubai Dirhemi olacak. (150 dolar)

Akşam içkisi ve akşam yaptığınız rezervasyonlarda sınırsız kanepe ve bir içki kişi başı 600 Dubai Dirhemi. (163 dolar)

Yeni restoranın her üç katının birinin farklı bir havası var: birinci katta meclis tarzı sehpalar ve koltuklar varken, en üst katta sadece kokteyl masaları olacak. Akşam içkisi için oturma alanı 12: 30-16: 00, güneşin doğuşu 5.30-19: 00 ve akşam kokteyl seansı 7.30 – gece yarısı arasındadır.

442 METRE YÜKSEKTEKİ RESTORAN

At.Mosphere, 2011 yılından bu yana Burç Halife’nin 122. katında. Rekoru elinden tutan restoran, 350 metre yüksekliğindeki Toronto’nun CN Tower 360’nı geçerek, yerden 442 metre yükseklikte duruyor.

The National