Suudi Arabistan’dan Lübnan’a önemli ziyaret

Suudi Arabistan Kraliyet Divanı Müsteşarı Nizar bin Süleyman el-Alavla, Lübnan’a kısa bir ziyaret gerçekleştirerek, suikasta kurban giden eski Başbakan Refik Hariri’yi anma törenine katıldı.

El-Avavla kendisine eşlik eden Suudi Arabistan’ın Beyrut Maslahatgüzarı Velid Buhari ile birlikte İlerici Sosyalist Partisi lideri Velid Canbolat’ı ziyaret etti.

LÜBNAN VE SİYASİ GÖRÜŞMELER ELE ALINDI

Demokratik Buluşma bloğu milletvekili Timur Canbolat başkanlığındaki görüşmeye, Eğitim Bakanı Ekrem Şihayyeb, Sanayi Bakanı Vail Ebu Faur ve Milletvekili Mervan Hamade katıldı. Görüşmede, Lübnan ve bölgedeki siyasi gelişmeler masaya yatırıldı.

ESKİ BAŞBAKAN İÇİN ANMA TÖRENİ

Suudi Arabistan Kraliyet Divanı Müsteşarı Nizar bin Süleyman el-Alavla ayrıca, başkent Beyrut’ta, eski Başbakan Refik Hariri’nin ölümünün 14. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen anma törenine katıldı.

Canbolat konu ile ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Suudi Arabistan’ın Beyrut Maslahatgüzarı Velid Buhari huzurunda Kraliyet Divanı Müsteşarı Nizar bin Süleyman el-Alavla ile samimi toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda, Canbolat ve Suudi Arabistan Krallığı’nın güzel anıları yer aldı. Prens Emir Şekib Arslan ve Kral Abdulaziz Al Suud’un ilişkilerini hatırladık” dedi.

Şarkul Avsat