Pakistan’dan Twitter’da Veliaht Prens’e özel karşılama

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın Asya turu gezisinin ilk durağı olan Pakistan’da sosyal medya kullanıcıları, Twitter üzerinden Muhammed bin Selman’a sıcak bir karşılamada bulunarak, “hoş geldin” mesajları yayınladı.

Pakistanlı Twitter kullanıcıları, “Suudi Arabistan Veliaht Prensi Pakistan’da” ve “Pakistan, Muhammed bin Selman’ı ağırlıyor” gibi etiketlerle, Veliaht Prens için “hoş geldin” mesajları yayınladı. Twitter kullanıcıları, iki ülke arasındaki ilişkilerin önemini vurgulayarak, çok sayıda Pakistanlının Suudi Arabistan’da huzurla yaşadığını belirtti.

Bununla birlikte Pakistanlıların anadillerinin yanı sıra Arapça olarak da “hoş geldin” mesajları yayınlaması, çok sayıda Suudi Arabistanlı Twitter kullanıcısının da bu mesajlara karşılık vermesini sağlarken, mesajlarda özellikle iki ülke arasındaki köklü ilişkilere vurgu yapıldı.

Pakistanlı kişisel hesapların yanı sıra ülkedeki üniversiteler ile dini ve eğitim kurumları da Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Ziyaretin, iki kardeş ülke arasındaki ilişkilerleri pekiştirmenin yanı sıra her iki ülkenin de yararına olan önemli ticaret anlaşmaları ve yatırımların önünü açacağı vurgulandı.

Öte yandan Pakistan Başbakanı İmran Han, Suudi Arabistan ve Pakistan arasındaki yakın ilişkinin politik, ekonomik ve diplomatik tüm alanlara yayılmasının önemine dikkati çekerken, Veliaht Prens’in ziyaretinin iki ülke arasındaki diplomatik ilişkileri güçlendireceğini söyledi.

Şarkul Avsat