Suudi Arabistan’dan Belhanda’ya 11 milyon euroluk teklif!

Bir süredir Younes Belhanda’yı transfer etmek isteyen Suudi Arabistan takımı Al İttihad’ın ardından yine bir Suudi takım Belhanda’ya 11 milyon euro teklif etti.

Ara transfer döneminde Al-İttihad’dan yıllık 5.5 milyon Euro teklif alan Younes Belhanda’yı hocası Fatih Terim takımda kalması için ikna etti. Terim’in “Sana ikinci yarıda ihtiyacım var. Gitmeni istemiyorum. Sezon sonunda istediğin takıma giderken kolaylık sağlayacağız” dediği Belhanda son 3 lig maçına damgasını vurdu.

Yazın Gomis’i, Ocak ayında ise Rodrigues-Ozan Kabak ikilisini satarak transfer bütçesini oluşturan Galatasaray’ın sezon sonu sponsoru Belhanda olacak. Yeni transfer Luyindama’nın 5 milyon Euro’luk zorunlu satın alma opsiyonu Haziran ayında devreye girecek ve sarı-kırmızılı kulüp FFP’ye takılmamak için oyuncu satışı yapmak zorunda.

11 MİLYON EUROLUK TEKLİF

Al-İttihad dışında bir Suudi Arabistan kulübü daha Belhanda’ya talip oldu ve Galatasaray’a 11 milyon Euro bonservis ödemeye hazır olduğunu bildirdi.

Sarı-kırmızılılar da bu teklifi sezon sonunda değerlendirme kararı aldı. Belhanda’nın yeni menajeri William D’Avila da Suudi Arabistan’daki transfer piyasasına çok hakim ve Giuliano ile Rodrigues’in satışını sağlamıştı.