Oscar’ı Mısırlı göçmenin oğlu kazandı

Kendisini Mısırlı bir göçmenin oğlu olarak tanımlayan Rami Malek, “Bohemain Rhapsody” filminde canlandırdığı efsanevi şarkıcı Freddie Mercury karakteri ile en iyi erkek oyuncu Oscarı’nı kazandı. Aynı zamanda Oscar kazanan ilk Arap kökenli oyuncu oldu.

Los Angeles’ta Mısırlı bir ailenin çocuğu olarak doğan Malek, sahnede ailesine teşekkür edip annesine onu ne kadar çok sevdiğini söyledi.

Malek kendisine inananlara teşekkür etmeden önce “mısırlı göçmen bir ailenin oğluyum ve ben ilk nesil Amerikalıyım. Bu, hayatımın geri kalanında değer vereceğim bir şey” diye sözlerine başladı.

 

En iyi erkek oyuncu ödülünü kazanmadan önce ‘Bohemian Rhapsody’  en iyi ses kurgusu ve en iyi ses miksajı dallarında Oscar kazanan Malek, gösteriyi eğlenceli bir şov ile açan Queen grubunun üyelerine teşekkür ettiğini bildirdi.

Queen grubunun solisti Freddie Mercury’yi oynayan Malek, ödülünü almaya gitmeden önce birkaç sıra arkasında oturan grubun gitarist Brian May ve davulcusu Roger Taylor’ı kucakladı.

Rami Malek, “Freddie Mercury’yi oynarken benim için kesinlikle harika bir deneyimdi ve onu bu şekilde onurlandırdığım çok mutluyum” diye konuştu.

Malek daha önce Bohemian Rhapsody filmindeki rolü ile BAFTA ve Altın Küre ödül törenlerinde en iyi erkek oyuncu ödülünü kazanmıştı.

Filmin Fragmanı için;

 

Arab News