Abdullah bin Zayid, İslam İşbirliği Teşkilatı’ndan dışişleri bakanları ile görüştü

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayid, Abu Dabi’de gerçekleştirilen İslam İşbirliği Teşkilatı oturumuna katılan bazı ülkelerin dışişleri bakanları ile bir araya geldi.

Hindistan, Ürdün, Romanya, Özbekistan, Sierra Leone ve Kırgızistan’ın Dışişleri Bakanları ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Dışişleri Bakanlarını memnuniyetle karşılayan Şey Abdullah bin Zayid, BAE ile ülkeleri arasındaki seçkin ilişkilere ve onları her alanda geliştirmeye devam etmelerine sürekli önem verdiğini belirtti.

İslam İşbirliği Teşkilatı’nın son 50 yıl boyunca oynadığı önemli role değinen Şeyh Abdullah, İslam dünyasının karşı karşıya kaldığı zorlukları ele aldı.

Dışişleri Bakanları, kendileri için BAE’nin İslam İşbirliği Teşkilatı’nın çalışmalarına kalıcı olarak destek verdikleri ve üye ülkeler arasında işbirliğini geliştirme konusundaki isteklerini takdir ettiler.

İslam İşbirliği Teşkilatı’nın Üye Devletlerin Dış İşleri Konseyi’nin şu anki oturumunun önemini vurgulayarak, kuruluşun önümüzdeki dönemde çalışması için bir yol haritası görevi göreceğini belirttiler.

Toplantılara Uluslararası İşbirliği Devlet Bakanı Sayın Rim Bint İbrahim Al Haşimi de katıldı.

WAM