Mısır’da 7 terörist öldürüldü, 1 polis memuru yaralandı

Mısır İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Giza bölgesinde polislerin 7 teröristi etkisiz hale getirdiği duyuruldu.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bakanlığın, Müslüman Kardeşler örgütü mensubu terörist unsurların, güvenlik ve istikrarı önlemek amacı ile düşmanca operasyonları gerçekleştirme planını engellediği belirtildi. Bakanlık açıklamasında, silahlı terör unsurlarının bir dizi düşmanca faaliyetler yürüteceği konusunda güvenlik birimlerine bilgi verildiği aktarıldı.

Açıklamada, saldırının ‘Hasm Hareketi’ isimli silahlı gruplarca gerçekleştiği belirtilirken, teröristlerin kendilerini kamufle etmek için elektrik işçilerinin giyindiği kıyafetlerle araçta beklediği ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, Giza’da bir kamyonete güvenlik güçlerinin dur ihtarında bulunduğu, ihtara uymayan kişilerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada Müslüman Kardeşler mensubu 3 kişinin öldürüldüğü belirtildi. Bir polis memurunun da yaralandığı belirtilen açıklamada, aynı gruba mensup 4 kişinin ise 6 Ekim’de öldürüldüğü açıklandı.

Şarkul Avsat