Kitap tavsiyesi: Scott E.’den The Diversity Bonus

Ünlü yazar Scott E. Page, Diversity Bonus’ta karmaşık problemleri çözmek için çeşitliliğin gücünü kullanan işletmelerin ve organizasyonların hikâyelerini anlatıyor.

Fikir ve önerileri, şirketler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, üniversiteler ve hükümetler tarafından aranan lider düşünür olan Scott Page, çeşitlilik ve katılım için net ve ilgi uyandıran pratik bir delil ortaya koyuyor.

Kitap, farklı türden düşünürleri içeren ekiplerin karmaşık görevlerde homojen gruplardan daha iyi performans gösterdiğine dair şaşırtıcı kanıtlar sunuyor ve ortaya çıkan sonuç ise “Diversity Bonuses” (Çeşitliliğin faydaları).

Bu faydalar arasında problem çözme, artan yenilik ve daha doğru tahminler bulunuyor ve bunlar, bizi daha iyi sonuçlara götürüyor. İktisat, psikoloji, bilgisayar bilimi ve diğer birçok alanlardaki araştırmalardan yararlanan, Diversity Bonus ayrıca, karmaşık problemleri çözmek için çeşitliliğin gücünü kullanan işletmelerin ve organizasyonların hikâyelerini de anlatıyor.

Scott E. Page, Michigan Üniversitesi’ndeki Leonid Hurwicz’de Karmaşık Sistemler, Siyaset Bilimi ve Ekonomi Profesörlüğü görevini yürütüyor.

Arab News