Çocukların koruyucu meleği

Birleşik Arap Emirlikleri Anne ve Çocuk Konseyi Üst Kurulu (SCMC) Genel Sekreteri Reem Abdullah Al Falasi, çocukları desteklemeyi ve güvenli bir ortam sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

Reem Abdullah Al Falasi, konseyin, ilgili programları ve atölye çalışmalarını organize ederek ve ulusal annelik ve çocukluk stratejilerini uygulayarak, çocukları destekleme konusundaki istekliliğini vurguladı.

Emirati Çocuk Günü’ne değinerek yaptığı konuşmasında Al Falasi, çocuk gününün kutlanmasının, BAE liderliğinin güçlendirmeye istekli olduğu sosyal ve etik değerlere göre çocukları desteklemenin önemini vurgulayacağını belirtti.

Al Falasi, Kadın Birliği başkanı, Anne ve Çocuk konseyi üst kurulu başkanı ve Aile Gelişimi başkanı Şeyha Fatima bint Mubarak’ın, çocukları desteklemeyi ve onlara iyi değerler ve etik konusunda yetiştirilebilecekleri güvenli bir ortam sağlamayı amaçladığını da sözlerine ekledi

Şeyha Fatima’nın 2018’de Çocuklar için Danışma Konseyi ve çocukların isteklerini özgürce ifade etmeleri için açık bir platform kurduğunu da dile getirdi.

WAM