Abu Dabi Özel Olimpiyatları “Kararlı İnsanlar” dergisinde

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Stratejik Araştırmalar Merkezi (ECSSR), “Kararlı İnsanlar” dergisinin 3. sayısında devam etmekte olan 2019 Abu Dabi Özel Olimpiyatlar Dünya Oyunları’na dikkat çekti.

Derginin bu özel sayısı, devam eden 2019 Abu Dabi Özel Olimpiyatlar Dünya Oyunları’nı ele alıyor. Ayrıca Özel Olimpiyatlar’ın dünyaya ilettiği kültürel ve insancıl mesajı da kapsıyor.

ECSSR Genel Müdürü Prof. Jamal Sanad Al Suwaidi, kendi yorumunda şunları ifade etti: “BAE’deki tüm insanlar, bu özel insanlar için her yerde ve her zaman iyimserlik ve hoşgörüye ihtiyaç olduğunu farkında. Özel Olimpiyatlar’ın en önemli mesajı, belirleyici halkın dünyanın neşesi ve dayanışması uğruna birleşmesi ve yaratıcı yeteneklere sahip olduklarını kanıtlamak için güvenle ve kararlılıkla devam edebilmeleridir.”

Özel Olimpiyatları düzenlemede önemli bir rol oynayan bir dizi ünlü kişilerin üzerine yazılar yer alan dergide, Gençlik İşleri Bakanı ve Özel Olimpiyatlar BAE Kurulu Başkanı, Cumhurbaşkanı İşleri Bakanlığı Başkanlık Protokolü Başkanı ve Özel Olimpiyatlar Dünya Oyunları Yüksek Komite Başkanı ve Özel Olimpiyatlar BAE Ulusal Direktörü de bulunuyor.

Dergi ayrıca 1999’dan 2017’ye kadar BAE ekibinin en önemli başarılarını ve atletizm sporları, jimnastik, ritmik jimnastik, hentbol, ​​diğerleri arasında badminton, basketbol, ​​voleybol, plaj voleybolu, misket, bowling, bisiklet, binicilik, futbol ve ​​golf gibi Özel Olimpiyatlar’ın oyunlarını vurguluyor.

WAM