Birleşik Arap Emirlikleri kızılayı, Yemen’deki sağlık hizmetleri için tıbbi ekipman temin etti

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Kızılayı (ERC), sağlık programlarını desteklemek için VPS Healthcare tarafından bağışlanan tıbbi ekipman ve makinelerin teminini sağladı.

ERC Genel Sekreteri Dr. Muhammed Ateeq ile Abu Dabi’deki yardım makamının genel merkezinde bulunan VPS Healthcare Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Shamsheer Vayalil arasında geçen bir toplantı sırasında bağış konusu konuşuldu. Toplantıya, Yemen Elçiliği’ndeki Yabancılar Ataşesi Ahmed Mohsen Bujer ve iki taraftan da birkaç yetkili katıldı.

Tıbbi aletlerin yanı sıra, Yemen’in sağlık sektörünün kapasitesini güçlendirmek için cerrahi endoskopi cihazları, teşhis ekipmanları ve Yemenilere yardımcı olmak için gerekli tıbbi hizmetler sağlandı.

Dr. Muhammed Ateeq, ERC’nin Yemen’deki insani yardım girişimlerine verdiği desteğe övgüde bulunarak bunun grup ve ERC arasındaki ilk ortak girişim olmadığını belirtti.

Dr. Vayalil, bağışın Yemen’deki insani ve sağlık koşullarını iyileştirmeyi hedeflediğini ve grubun ERC’nin Yemen’deki çabalarını, özellikle de yerel sağlık sektörünü desteklemeye karar verdiğini belirtti.

WAM