Şeyha Fatıma, milyonlarca çocuk için küresel kampanya başlattı

Şeyha Fatıma Küresel İnsani Yardım Kampanyası, yenilikçi insani programlarla sağlık ve sosyal konulara pratik çözümler bularak dünyadaki milyonlarca çocuğun acılarını azaltmayı amaçlayan kapsamlı bir program başlattı.

Kampanya, “Zayed’in İzinde” sloganı altında “Hepimiz Şeyha Fatıma’yız (We Are All Sheikha Fatima)” programının bir parçası olarak yerel ve uluslararası üniversitelerden kıdemli danışmanlar tarafından denetleniyor.

Genel Kadın Birliği Yöneticisi (GWU) Noura Al Suwaidi, ‘Çocuk Sağlığı Bakımına İlişkin Kapsamlı Strateji’nin 15 Mart’taki Emirati Çocuk Günü ile aynı zamana denk geldiğini ve Genel Kadın Birliği Başkanı, Anne ve Çocuk Konseyi Üst Kurulu Başkanı ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Mısır, Lübnan, Ürdün, Sudan, Somali, Hindistan, Pakistan, Kenya, Eritre ve Fas da dahil olmak üzere, dünya genelinde 16 milyondan fazla çocuğa ve yaşlı insana ulaşan Aile Gelişim Vakfı Başkanı Şeyha Fatıma bint Mübarek’in insani girişimlerinin bir parçası olduğunu açıkladı.

 Kampanyanın, sağlık sektörü çalışanlarının becerilerini, sağlık yönetimi sektörünü geliştiren, aile ve toplum uygulamaları için üst düzey standartları benimseyen ve yerel ve uluslararası kurumlarla ortaklıklar yapacağı dört bileşenden oluşturduğunu da belirtti.

El Suwaidi, Şeyha Fatıma’nın özellikle sağlık, eğitim ve insani yardım sektörlerinde çocukları desteklemek için öncü girişimleri teşvik etmeyi amaçladığını da ekledi.

WAM