Birleşik Arap Emirlikleri’nde UFO heyecanı!

Sosyal medya kullanıcıları, Pazar günü Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) gökyüzünde ortaya çıkan yabancı bir görüntünün ne olduğu konusunda tartışma yaşadılar. Karasal yaşamdan kaynaklandığını iddia edilen görüntü için meteoroloji uzmanları “çizgili yağış çukuru” ifadesini kullandı.

Bilimsel açıklamaya göre, su damlası delikleri, suyun 0°C’nin altında olduğu orta-yüksek seviyeli bulutlarda henüz donmamış, süper soğutulmuş su damlacıkları şeklinde oluşuyor. Bulut katmanından geçen uçaklar, hava genleştikçe ve soğudukça sıcaklığın değişmesine neden olabilir, bu da süper soğutulmuş su damlacıklarının donmasına ve bulut katmanından dairesel veya oval bir şekilde düşecek kadar büyük buz kristalleri oluşturmasına neden oluyor.

 

Delik oluşumu sırasında, kristaller etraflarındaki fazla su damlalarının donmasına neden olabilir. Bu nedenle, bulutlardaki düşme boşlukları, bir saat içinde 50 km’ye kadar genişleyebilir.

Nadir görülen manzaranın fotoğrafları ve videoları Pazar günü sosyal medyada paylaşıldı ve bir Twitter kullanıcısı, manzarayı “Tanrı bir göle taş attı” şeklinde değerlendirirken, diğerler kullanıcılar, UFO olduğunu iddia etti.

Meteorologlar, on yıldan fazla bir süredir BAE gökyüzünde bir çizgili yağış çukuru görülmediğini dile getirdiler.

Arabian Business