Uber’in yeni uygulaması, şimdi BAE ve Suudi Arabistan’da

Taksi çağırma uygulaması olan Uber, Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) ve Suudi Arabistan’da uygulamanın basitleştirilmiş ve yeniden tasarlanmış hali olan Uber Lite’i piyasaya sürüyor.

Yapılan açıklamada, müşterilerin, Uber Lite kullanırken ağ bağlantı kaliteleri dikkate alınmadan sorunsuzca araç rezervasyonu yapabilecekleri duyuruldu.

Yeni uygulama 5 MB’den daha düşük bir saklama alanı kaplayacak ve uygulamanın dili hem İngilizce hem de Arapça olacak. Uygulama her türlü akıllı telefonlar için uyumlu olacak.

Aynı zamanda Uber Lite, mobil veri tüketimini azaltmak ve özellikle ağ bağlantısının sınırlı olduğu alanlarda kullanılabilmesi için özel olarak geliştirildiği belirtti.

Uber’in Orta Doğu ve Kuzey Afrika Genel Müdürü Tino Abdellatif Waked, “Uber, tüm yolcularımıza güvenli ulaşım sağlama çabasında ve bu yüzden de ağ bağlantısı kalitesinin güvenli yolculuk için bir engel teşkil etmemesi gerekiyor. Uber Lite uygulaması ile düşük bağlantı alanlarında da araç çağırabilirsiniz. Uber’in hiçbir özelliğinden ödün vermeden uygulamayı daha kolay ve kullanışlı hale getirdik” diye konuştu.

Arabian Business