​Kuveyt Emiri, Avusturya Başbakanı ile görüştü

Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Ahmed Cabir es-Sabah, dün Beyan Sarayı’nda Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz’u kabul etti. Görüşmede, ekonomi başta olmak üzere iki ülke arasındaki ilişkiler ele alındı.

Kuveyt medyasında yer alan haberlere göre Kurz, ülkesinin Kuveyt’in Katar krizini çözmek için sarf ettiği arabuluculuk çabalarına destek verdiğini ifade etti. Kurz, “Kuveyt’in sarf ettiği çabaların sonuç vermesini umuyorum. Maalesef hala bir çözüme kavuşmadı. Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) üyeleri arasında daimi bir yakınlık bulunması herkesin yararına olacaktır” ifadelerini kullandı.

Dün Kuveyt Veliaht Prensi Şeyh Nevvaf el- Ahmed ve Başbakanı Şeyh Cabir el-Mübarek es-Sabah’ın da katıldığı Kuveyt- Avusturya arasındaki görüşmelerde, ekonomik, ticari ve kültürel ilişkiler ele alınırken, iki ülke arasındaki bu ilişkileri güçlendirme yolları görüşüldü.

Öte yandan Kuveyt Başbakan Şeyh Cabir el-Mübarek es-Sabah dün ayrıca Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz ile resmi bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede iki ülke arasındaki çeşitli alanlarda işbirliğini artırmanın yolları, ortak ve bölgesel kaygılar ve bunlara yönelik tutumlar gözden geçirildi.

Şarkul Avsat