Dubai Dünya Kupası’nda şapka modası

Dubai Dünya Kupası’nın 18’incisi 30 Mart Cumartesi günü Meydan Hipodromu’nda gerçekleşecek. Dubai Dünya Kupası’nda her sene olduğu gibi bu sene de şıklık yarışacak.

Bu yılki etkinlikte stil danışmanı olacak olan şapka tasarımcısı Ana Bella, yarış günü için stil önerilerinde bulundu.

ŞAPKA MODASINA DAİR BİLMEDİKLERİNİZ

Stil danışmanı Ana Bella sözlerine, “Daha önce şapka takmadıysanız küçük bir şapka ile başlayın. Şapka konusunda rahat hissetmeniz gerekiyor, güven önemli. Eğer kendinize güveniyorsanız, büyük şapka takmaktan çekinmeyin ”diye başladı.

Geçtiğimiz yıl Prens Harry ile Meghan Markle’ın düğününe katılanlara şapka tasarlayan Ana Bella Millinery’in kurucusu, “Klasik modeller her zaman trend ama şapkayı takan kişinin, kişiliği de önemli. Meghan Markle’ın düğününe katılanlardan bazıları küçük şapkaları tercih ederken bazıları daha büyük, geniş modellere yöneldiler” diye konuştu.

Ana Bella, “Şapkanızı kıyafetinizin rengine göre seçin. Eğer elbiseniz siyah ve üzerinde pembeli desenler bulunuyorsa çantanızı ve şapkanızı pembe renginde seçin. Ya da tek bir renk kullanın. Ama unutmayın yarış modası gece modasından farklı. Mütevazı, zarif orta uzunluktaki elbiseler Dubai Dünya Kupası için ideal. Mini elbiseler ya da balo kıyafetleri böyle bir etkinlik için uygun değil” diye sözlerine devam etti.

Ana Bella, yarış günü için tasarladığı şapkaları 15 gün önceden Dubai’ye gönderdi. Aynı zamanda isteyenlerin BurJuman‘daki şapka sergisine Cuma gününe kadar katılabileceğini söyledi.

The National