Genç Suudi kadın resim sanatını konuşturuyor

Suudi genç bir kadın taş üzerine yaptığı çizimlerle inanılmaz sanat eserleri oluşturuyor. Yetenekli elleriyle adeta taşları konuşturan Muna Al Muleiki, doğal materyallerin üzerine yaptığı çizim ve resimlerle büyük beğeni topluyor.

Al-Hubar kentindeki evinde, küçük bir odayı taş resimlerine, oymacılık, yüzey şekilleri üzerinde kabartma ve boyama yapmaya ayırarak şirin bir atölyeye dönüştüren sanatçı, “Bu sanat sadece benim için bir hobi değil, enerjimi boşaltmak, duygularımı ve düşüncelerimi ifade etmek için gerekli bir eylem. Dört yıl önce evimde üzerilerine çizmek için yeni malzeme ararken bu enteresan tasarım fikirlerine başladım.” dedi.

En zor kısmın fikir için ilham verme aşaması olduğunu belirten Al-Muleiki,  resmin bitirilmesinin birkaç gün sürdüğünün altını çiziyor. Küçük detaylı işlerin çok vakit aldığını ifade ederek çizimin kalitesini etkileyen en önemli şeylerin arasında taş seçiminin geldiğini söylüyor.

Basit çizimlere başladıktan sonra daha karmaşık çizimlerle kendini geliştiren Al Muleiki, birçok farklı türdeki taşa çizim yaparak kendi yeteneklerine meydan okuyor ve böylelikle daha fazla tecrübe kazanıyor.

Yerel sergilerde stand açan Al Muleiki, birçok kişinin bu sanata ilgi gösterdiğini sosyal medya üzerinden satış yaptığını da sözlerine ekledi.

Al Arabiya