Kuveyt Yatırım Ajansı, Türkiye’de

Kuveyt Doğrudan Yatırım Teşvik Kurumu (KDIPA) yöneticileri Bibi Marafie ve Farah Al Ajeel, Türk yatırım kuruluşları ile bir araya geldi. Toplantıda, Türkiye’deki imkanlar ve iki ülke arasındaki iş birliği hakkında bilgi verildi.

Körfez Bölgesi’nin en zengin ülkelerinden Kuveyt, geçtiğimiz hafta Türkiye’ye özel bir heyet gönderdi. KDIPA (Kuwait Direct Investment Promotion Authority) yöneticileri Bibi Marafie ve Farah AlAjeel, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da resmi görüşmeler gerçekleştirmek için Türk yatırım kuruluşları ile bir araya geldi.

İki günlük ziyarette iki ülke arasındaki şirketlerin işbirlikleri ve Türkiye’deki potansiyeller hakkında bilgi verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2017’de Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El-Ahmad Al-Jaber ile görüşmek üzere Kuveyt’e yaptığı resmi ziyarette ekonomi, askeri, kültür, bilim ve spor gibi alanlarda bir dizi anlaşma yapılmıştı.

Yapılan anlaşmalar arasında, Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut ile KDIPA Genel Direktörü Şeyh Dr. Meshaal Jaber Al Ahmed Al-Sabah tarafından imzalanan, Türkiye ile Kuveyt arasındaki ikili yatırımların teşviki için yapılan bir mutabakat anlaşması da yer almıştı.

Finans Gündem