Kral Selman, Ürdün Başbakanı’nı kabul etti

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Ürdün Başbakanı Ömer er-Rezzaz ile başkent Riyad’da bir araya geldi. 

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Ürdün Başbakanı Ömer er-Rezzaz ile başkent Riyad’daki Yemame Sarayı’ndaki ofisinde görüştü. Görüşmede, bölgesel ve uluslararası arenadaki gelişmelerin yanı sıra iki ülke arasındaki işbirliğini çeşitli alanlarda geliştirmenin yolları gözden geçirildi.

Kral Selman, iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirme ve bölgedeki çabaları konusunda Ürdün Kralı II. Abdullah’ın rolünü takdir ederek, hem ülkelerin hem de halkların çıkarlarına hizmet etmek için her alanda ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Başbakan Ömer er-Rezzaz ise Ürdün’ün iki ülke arasında tarihi ikili ilişkileri güçlendirme konusundaki isteğini vurguladı. Er-Rezzaz, Ürdün’ün, Suudi Arabistan’la tüm bölgesel konularda iletişimini, Arap ve İslam uluslarının karşı karşıya kaldığı zorluklarla yüzleşme yollarını sürdürme konusunda istekli olduğunu söyledi.

Görüşmeye, Suudi Arabistan tarafından İçişleri Bakanı Prens Abdulaziz bin Suud bin Nayef bin Abdulaziz, Dışişleri Bakanı İbrahim Abdulaziz el-Asaf, Dış İlişkilerden Sorumlu Devlet Bakanı Adil el-Cubeyr katılırken, Ürdün tarafından ise Ürdün Ordu Komutanı Binbaşı General Mahmud Freihat ve Genel İstihbarat Müdürü General Adnan el-Jundi katıldı.

Şarkul Avsat