Milyon dolarlık saatler kapışıldı!

Muhammed bin Raşid isminin yazılı olduğu saat, Dubai’deki Sotheby’s tarafından özel bir fiyatla satışa sunuldu.

DUBAİ HAKİMİ’NE 3 MİLYON DOLARLIK SAAT

Dubai’deki Sotheby Saatleri açık artırmanın ikinci oturumunda 3 milyon dolar değerinde üretilen özel bir saate ev sahipliği yaptı. 3 milyon dolarlık saat 1978’de Rolex GMT Dubai Hakimi Şeyh Muhammed bin Raşid Al Mektum adına dekore edilip üretildi.

Dubai’de gerçekleştirilen müzayedenin ikinci oturumu yüksek kaliteli saatlerde büyük bir koleksiyoner topluluğuna tanıklık etti.

49 ÜLKEDEN 680’DEN FAZLA KATILIMCI

Sergilenenlerin yüzde 84’ü satıldı. Müzayede 680’den fazla katılımcının ilgisini çekti. Müşterilerin yüzde 54’ü 49 ülkeden online olarak teklif verdi.

Açık artırmada konuşan Sotheby’s Dubai’nin Genel Sekreteri Frederick Waterloot, şunları söyledi: “Açık artırmada önce koleksiyonculardan duyduğumuz coşku, bugün gördüğümüz güçlü teklifleri yansıtıyor ve bu başarıya odaklanmayı ve Orta Doğu’dan gelen müşterilerle diyaloğumuzu sürdürmeyi dört gözle bekliyorum” dedi.

Öte yandan, bir “Patek Philippe” olan ve Libya’nın lideri Muammar Gaddafi’nin 1979’da isteğine göre ürettiği bir saat, Christie’nin Dubai’deki nadir saatler açık artırmasında 193 bin 750 dolara satıldı.

Al Bayan