İstanbul Havalimanı’ndan Emirates’le uçun

İnsanları ve şehirleri birbirine bağlayan Emirates Havayolu, 7 Nisan 2019 tarihi itibariyle İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleşecek uçuşlarına başlıyor.

Dünyanın önde gelen havayolu şirketlerinden Emirates, İstanbul Havalimanı’ndan karşılıklı olarak Dubai uçuşlarını 7 Nisan 2019’da başlatıyor. Daha önce Atatürk Havalimanı’ndan gerçekleştirdiği haftalık 11 uçuşunu İstanbul Havalimanı’ndan sürdürmeye devam eden Emirates’in Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan da haftalık 7 uçuşu bulunuyor. Emirates’in haftalık 18 İstanbul uçuşu, alışılagelmiş tarifesi ile gerçekleşmeye devam edecek.

Emirates Türkiye, Bulgaristan ve Romanya Bölge Müdürü Bahar Birinci konuya ilişkin yaptığı açıklamada: “İstanbul, köklü tarihi, gelişen turizmi ve etkin iş dünyası ile popülaritesi her sene daha fazla artan bir şehir.Emirates olarak, 1987’den bu yana Türkiye ile Dubai ilişkilerinde önemli rol oynuyoruz ve bu nedenle İstanbul’a karşılıklı olarak gerçekleşen operasyonlarımıza çok önem veriyoruz. Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacak İstanbul Havalimanı’nın teknik alt yapısı ve gelişmiş standartları ile Emirates’in sektöre öncülük eden, benzersiz hizmetlerini bir araya getirerek yolcu memnuniyetini daha üst seviyelere çıkaracağımıza eminiz.” dedi.

EMİRATES İLE İSTANBUL HAVALİMANI DENEYİMİ

İstanbul Havalimanı’ndan karşılıklı olarak Boeing 777-300ER uçağı ile yapılan Dubai uçuşlarının yolcuları, İstanbul Havalimanı’nda bulunan 7 numaralı giriş kapısını kullanarak P adasında yer alan 37-44 numaralı kontuarlardan check in’lerini yapabilirler. Ayrıca yolcular, aynı bölümde bulunan Emirates bilet satış ofisine de kolaylıkla ulaşabilecekler.

Air News Times