BAE Başkanı, Hindistan Başbakanı’nı Zayed Nişanı ile ödüllendirdi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayed Al Nahyan, devlet başkanlarına sunulan “Zayed Nişanı”nı Hindistan Başbakanı Narendra Modi’yi takdim etti. Ödül, Modi’nin iki ülke arasındaki uzun süreli dostluk ve ortak stratejik işbirliğini pekiştirmedeki rolünü ifade ediyor.

Abu Dabi Prensi ve BAE Silahlı Kuvvetleri Baş Komutan Yardımcısı Şeyh Muhammed bin Zayed konuşmasında, Hindistan Başbakanı’nın kapsamlı stratejik ilişkiler düzeyindeki ikili bağların güçlendirilmesinde önemli bir rol oynadığını söyledi.

Veliaht Prens, “Sevgili dostumuza Hindistan Başbakanı Sayın Modi’ye Zayed Nişanı’nı vererek, dostane ilişkiler geliştirme ve BAE ile Hindistan Cumhuriyeti arasında çeşitli alanlarda işbirliği köprülerini genişletme konusundaki rol ve çabalarından dolayı teşekkürlerimizi ifade ediyoruz.” dedi.

Şeyh Muhammed bin Zayed, BAE’nin Hindistan’la paylaştığı tarihsel ilişkinin stratejik olarak yenilendiğini ve geleceğe hazırlık için güçlendirildiğini açıkladı. Hint toplumunun kültürel çeşitliliği açısından taşıdı değere övgüde bulundu.

WAM