Bolivya Devlet Başkanı ve Mohamed bin Zayed işbirliğini hızlandırıyor

Abu Dabi Taç Prensi ve BAE Silahlı Kuvvetleri Baş Komutan Yardımcısı Şeyh Mohamed bin Zayed Al Nahyan, bugün ikili ilişkilerin kapsamını genişletmek üzere Bolivya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Evo Morales’i kabul etti.

Toplantıda, bir dizi ortak meseleye ek olarak, özellikle yatırım, ekonomi, kalkınma ve turizm alanlarında, çeşitli cephelerde işbirliğinin artması ihtimalleri gözden geçirildi.

İki lider ayrıca en son bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında görüş alışverişinde bulundu ve her iki halkın ortak yararına çalışmaya devam etme kararlılıklarını doğruladı.

Qasr Al Bahr Majlis’te yapılan toplantıya katılanlar arasında bulunan isimler şöyledir:

Abu Dabi Hükümdarı Al Ain Bölgesi Temsilcisi Majesteleri Şeyh Tahnoun bin Mohammed Al Nahyan, Majesteleri Şeyh Sorour bin Mohamed Al Nahyan, Majesteleri Issa bin Zayed Al Nahyan, Zayed bin Sultan Al Nahyan Vakıf ve İnsani Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Majesteleri Şeyh Nahyan bin Zayed Al Nahyan, Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Majesteleri General Şeyh bin Zayed Al Nahyan, Zayed Yüksek Kararlılar Örgütü (ZHO) Majesteleri Şeyh Halid bin Zayed Al Nahyan, Hoşgörü Bakanı Şeyh Nahyan bin Mubarak Al Nahyan ve Şeyh Hamdan bin Mubarak Al Nahyan.

WAM