BAE ve Güney Kore sağlık bağlarını güçlendiriyor

Abu Dabi Sağlık Hizmetleri Şirketi (SEHA), Güney Kore’de düzenlenen Medikal Kore 2019’a katıldı. Ziyaret sırasında Kore Sağlık ve Refah Bakanı Park Neung-hu ile bir araya gelen heyet, Kore’nin sağlık hizmetleri konusundaki gelişimini deneyimlemek için karşılıklı görüşmelerde bulundu.

Abu Dabi Sağlık Hizmetleri Şirketi’nden (SEHA) bir delege Güney Kore Cumhuriyeti’ni ziyaret etti. Kore Sağlık Endüstrisi Geliştirme Enstitüsü (KHIDI) tarafından düzenlenen ve uluslararası bir sağlık konferansı olan Medikal Kore 2019’a katıldı.

Ziyaret sırasında SEHA heyeti, Kore Sağlık ve Refah Bakanı Park Neung-hu ile bir araya geldi. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) sağlık personelinin Kore’nin üniversite ve hastanelerinde eğitim görebilmesi konusunda iki taraf, işbirliğini artırmanın yollarını tartıştı.

Heyet ayrıca, BAE’nin Güney Kore Büyükelçisi Abdullah Saif Ali ve sağlık turizmini ilerletmek için Kore’ye gelmelerini kolaylaştıran BAE Diplomatik Misyonu üyeleriyle de tanışma fırsatı buldu.

Heyet daha sonra, Kore’deki sağlık hizmetleri konusundaki gelişim aşamasını deneyimlemek için Kyung Hee Üniversitesi Tıp Merkezi, Seul Hastanesi, Ansan Hastanesi, Severance Hastanesi ve Anam Hastanesi gibi birçok seçkin hastaneyi ziyaret etti.

Son olarak, Kore Sağlık ve Refah Bakanlığı tarafından davet edilen SEHA heyeti, Kore hastanelerinde tedavi gören Emirlik hastalarını da ziyaret etti.

WAM