Suudi Arabistan’ın keşfedilmemiş güzellikleri

Suudi profesyonel fotoğrafçılar ülke genelinde henüz keşfedilmemiş mekanları tanıtmak ve güzelliklerini ortaya çıkarmak için doğal bölgelerde keşif gezisine çıkıyor. Fotoğrafçıların özellikle dikkatini çeken bölgelerin başında ise Tebük bölgesi geliyor.

Suudi Arabistan’ın kuzeybatı bölgesinde bulunan Tebük, hem dağ, hem de deniz güzelliğini içeren keşfedilmemiş birçok mekanı içinde barındırıyor. Kızıldeniz’e sahili olan bu bölge tarihi batık gemiler ve birçok eserlerle donatılmış durumda.

KEŞFEDİLMEMİŞ DENİZ VE BİTKİ MAZARALARI

Ras El-Şeyh Humaid, Şarma ve Kayal’in plajları Tebük bölgesinin tarif edilemez güzelliğine ev sahipliği yapıyor. Çok az kişi tarafından bilinen bu mekanlar fotoğrafçılar için doğal bir stüdyo görevi görüyor.

Suudi fotoğrafçı Fawaz al-Harbi, deniz bölgelerindeki mavi renk cümbüşlerinin keşfedilmesi gerektiğini fakat dağlık bölgelerdeki renkli bitki örtüsünün de hayran bırakan manzaraya sahip olduğunu belirtiyor.

Fawaz, “Bölgenin güzelliğini sosyal medya hesaplarımdan sık sık paylaşıyorum. Bölgede gördüğüm güzellikler ekipmanlarımı her daim yanımda taşımam konusunda beni teşvik ediyor. Dağların, vadilerin Kızıldeniz’in ve ülkemizin güzelliklerini insanımıza ve dünyaya tanıtmaya hevesliyim. Bu tutkum beni hayatta tutuyor” dedi.

Kış aylarında kar yağışı alan bölgenin tamamen farklı bir kimliğe büründüğünü belirten Fawaz, fotoğraf tutkunlarının bölgede kamp kurduğunu da sözlerine ekliyor.

Al Arabiya