Dubai Prensi’nin takımı Gov-Games’te şampiyon oldu

Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) düzenlenen Battleship Engel Kursu’nda, Dubai Veliaht Prensi’nin de içinde bulunduğu F3 takımı galip gelerek Gov-Games 2019’un şampiyonu oldu. Takım kazandığı 544 bin dolar değerindeki ödülü hayır için kullandı.

Dubai Veliaht Prensi Şeyh Hamdan bin Muhammed bin Raşid, F3 ekibini Gov-Games 2019’da ikinci kez heyecan verici bir galibiyete götürdü.

Battleship kursu, kavisli bir duvara tırmanma, ip tırmanma, borulardan geçme, ip yürüyüşü, zeplinleme, buz gibi sularda gezinme ve takım olarak ileri geri hareket etme gibi çeşitli engelli parkurdan geçmeyi içeren bir aktivite.

Battleship Engel Kursu’nda birinci gelerek Games-19’un galibi olan F3 erkek takımı ise, kazandığı 2 milyon BAE Dirhemi’ni (544 bin dolar) hayır için kullandı. Kursta, Abu Dabi Polisi ikinci sırada bitirirken Dubai Polisi üçüncü oldu.

Dubai Kültür Başkan Yardımcısı Latifa bint Muhammed bin Raşid, Gov-Games 2019 kadın kategorisinde galip gelen F3 kadın takımına ödüllerini verdi. DEWA takımı, kursu başarıyla tamamlayan ikinci takım olurken ve Dubai Havaalanları ekibi üçüncü oldu.

WAM