Abu Dabi Uluslararası Kitap Fuarı’nda yer kalmadı!

Abu Dabi Uluslararası Kitap Fuarı (ADIBF), sergi alanları tükendi. Abu Dabi Kültür ve Turizm Bakanlığı (DCT) Pazar günü, bekleme listesinde 100’den fazla yayıncı olduğunu açıkladı.

Manarat Al Saadiyat’ta düzenlenen basın toplantısında, Abu Dabi DCT, bu yılki baskının üç yeni etkileşimli bölge olan E-Zone, Comic Corner ve Entertainment Zone’u da göreceğini açıkladı. Her biri öğrenme, yenilik ve eğlence için benzersiz deneyimler sunacak.

Bu yıl 29. sayısına geri dönecek olan ADIBF, 24-30 Nisan tarihleri ​​arasında Abu Dabi Ulusal Sergi Merkezinde gerçekleşecek. Kitap fuarı Abu Dabi Kraliyet Prensi ve BAE Silahlı Kuvvetleri Yüksek Komutan Yardımcısı Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan başkanlığında ve himayelerinde gerçekleşecek. 26 bin metrekarelik sergi alanı boyunca 115 Emirlik yayınevi yer alacak.

Fuarın 29’unda resmi Onur Konuğu olarak gösterilecek olan Hindistan, fuarın ülke kültürünün çeşitliliğini ve zenginliğini yansıtmaya ve sergilemeye adanmış programlarının çoğu ile birlikte yer alacak. Fuarda Hindistan’dan 30 yayınevi yer alacak.

Fuar ilk defa Ukrayna, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Malta ve Portekiz’den katılanları görecek.

WAM