Al Vatan Fonu, BAE’li genç programcıların mezuniyetini kutladı

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) devlet okullarındaki öğrencilerin programlama ve yaratıcı düşünme becerilerini keşfeden ve yönlendiren Al Vatan Fonu, dört aşamalı eğitim programının sonunda, başarılı olan 100 seçkin öğrenciyi mezun etti.

Al Vatan Fonu, Abu Dabi’de Programcılık Kursu’na katılan bir grup öğrenciyi mezun etti. “Dark Mater” firmasıyla kurulan iş birliği sayesinde, eğitim süresince programlama alanında çalışabilecek yaratıcı 100 seçkin öğrenci, programlama tekniklerini öğrendi.

Al Vatan Fonu Genel Müdürü Muhammed Al Kadı, Fon’un BAE Programcı Kursu’nun ilk aşamasının, Abu Dabi’deki 200 Emirlik öğrencisinin becerilerini ve yeteneklerini geliştirmek için Dark Mater ve Al Vatan Fonu’nun stratejik iş birliği içerisinde başlatıldığını söyledi.

Al Kadı, programcılık eğitimindeki amaç için, “Emirlik öğrencilerinin eğitimdeki dört aşamayı geçmeleri durumunda ülkesi için programlama hizmetleri sağlayan bireyler olması ve bu alandaki çalışmalarla ekonomimize katkıda bulunması hedeflenmektedir” dedi.

Tören sırasında Fon, programın ikinci aşamasını başlattığını açıkladı. Eğitimde, öğrencilere yapay zekanın temellerini öğreterek bilişsel yeteneklerini geliştirmeleri amaçlanıyor. Gelecekteki gereksinimleri karşılamak adına bu eğitim seviyesi içinde bir dizi seçkin öğrencinin belirlenerek kursa katılacağı belirtildi.

Bu BAE programı, devlet okullarındaki öğrencilerin programlama, yaratıcı düşünme, becerilerini geliştirme, çok çeşitli kurslar ve üç dil öğrenmelerini sağlayan bir bilgi platformu.

WAM