İşte dev markaların Ramazan Koleksiyonu

Birleşik Arap Emirlikleri’nin tasarım markası Shatha Essa başta olmak üzere Roksanda’dan Mango’ya büyük markaların Ramazan Koleksiyonları’nı sizler için bir araya getirdik.

1- Jimmy Choo

Jimmy Choo markasının Ramazan için özel olarak tasarladığı sınırlı sayıdaki koleksiyonda elde edilen belli bir yüzde, çocukları koruma misyonlarının bir parçası olarak dünyadaki savunmasız çocuklara yardım eden UNICEF’e bağışlanacak.

2- Leem

Leem’in Ramazan Koleksiyonu anne-kız ve kız kardeşler arasındaki bağdan ilham alıyor. Tek renkten ve modern hatlara sahip rahat uzun elbiselerden oluşan geometrik baskılar sizlerle.

3- Mango

Ünlü marka, Ramazan’ın en hayalperest koleksiyonunu satışa sundu. 2019 İlkbahar- yaz koleksiyonu iki ana temadan oluşuyor. Geniş kaftanlar, bol pantolonlardan ve mütevazı şık elbiseler…

4- Shatha Essa

Emirlik tasarımcısının ‘botanik bahçesinin anahtarı’ isimli Ramazan Koleksiyonu geleneksel Arap kıyafetlerine romantik bir dokunuşa sahip. Pastel renkler ve fırfırların uyumunu düşünün.

5- Safiyaa

Metalik, pastel renkler, bol kesim tasarımlar Mayıs ayında sizlerle buluşuyor.

6- Urban Arabesque

Birçok farklı tasarımlardan oluşan koleksiyon sizlere Ramazan’da ve bayram seyahatlerinizde eşlik edecek. Urban Arabesque geleneksel kaftanı yeniden tasarımlıyor ve sizlere zamansız bir sadelik sunuyor.

7- Taller Marmo

Koyu renk tonlar ve modern dokunuşlar, Taller Marmo’nun günümüz kaftanına yaklaşımı hem yenilikçi hem de heyecan verici. Koleksiyonda birbirinden faklı model bulabilirsiniz.

8- Bambah

Beklenmedik çeşitteki dokulardan, renk farklarına Bambah’ın Ramazan Koleksiyonu’nda şeytan ayrıntıda gizli.

9- Bougessa

Markanın en son bilinen müşterileri arasında Priyanka Chopra ve Kraliçe Rania yer alıyor. Bu yüzden ünlü isimlerin bu mütevazı koleksiyonu nasıl kombinlediklerini görmek için sabırsızlanıyoruz.

10- Qunass

Ounass’ın oldukça şık ‘Ramazan Özel’ koleksiyonu, Amal Al Raisi, Elna Line, Baruni ve daha birçokları dâhil olmak üzere en sevdiğiniz mütevazı giyim etiketlerinden bir dizi özel tasarıma sahip.

11- For Restless Sleepers

Bu oldukça şık olan F.R.S’in Ramazan Koleksiyonu, Ramazan tasarımlarının çeşitli olması için çaba sarf ediyor. Koleksiyon, tasarımları her zamanki gibi klasik ama şık bir şekilde bir araya getiriyor.

12- Roksanda

Mütevazı modanın son dönemde temsilcisi olan Roksanda’nın Ramazan’a özel koleksiyon çıkardığını duyunca oldukça heyecanlandık. Her zaman olduğu gibi farklı renkleri bir araya getiren koleksiyon oldukça dikkat çekici.

13- Alina Anwar Couture

Tasarımcı Alina Anwar, geleneksel Fas Kaftanı’ndan esinlenerek tasarladığı yeni koleksiyonunda renk gelenekselden oldukça uzak. Pastel renkler ve farklı baskılı tasarımlarını oldukça beğendik.

14- Net-a-porter

Bu koleksiyon Net a Porter sitesinin Küresel Satın Alma Müdürü Elizabeth von der Goltz’in özenle seçtiği 17 koleksiyondan parçalar sunuyor. Tasarımcıları arasında Reem Acra, Oscar De La Renta, Dundas, Mary Katrantzou ve Haider Ackermann’ın yaptığı kaftanlar yer alıyor.

15- Anatomi

Anatomi’nin yeni Ramazan Koleksiyonu oldukça kadınsı bir dokunuşa sahip tasarımlardan oluşuyor.

Harpers Bazaar Arabia