Dubai, çalışan anneleri desteklemek için yeni bir kreş açtı

Dubai’de devlet kurumlarında çalışan anneleri desteklemek için yeni yüksek teknoloji çocuk kreşi, kapılarını açtı.

600 metrekareye yayılan 22 öğrenme alanı arasında mini bir programlama merkezine sahip olan Ora Geleceğin Kreşi (Ora Nursery of the Future), 45 günlük ile dört yaş arasındaki çocuklarla ilgilenecek.

KADIN ÇALIŞANLARA BÜYÜK DESTEK

Kabine İşleri ve Gelecek Bakanlığı’nın Kamu Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Bin Taliah, kreşin hükümetin, kadın çalışanlarının çalışmalarını ve aile yaşamlarını dengelemelerine yardımcı olma niyetini yansıttığını söyledi.

Bin Taliah, “Kreş, Emirates Towers’taki devlet kurumlarında çalışan tüm çalışanlara hizmet ederken, çocukları farklı öğrenme aşamalarına hazırlamak ve onlara geleceğe hazır hale getirecek beceri ve araçları sunmak için fütüristik bir erken eğitim modeli benimsiyor” diye açıklamada bulundu.

İki yaşına kadar olan çocuklar için tasarlanan alandaki dekor, gençlerin görsel gelişimini göz önüne alarak siyah-beyaz ve diğer bölgeler de benzer şekilde yaşa uygun olacak şekilde tasarlandı.

2 DİLDE EĞİTİM

Çocuklar, yaşlarına göre tasarlanan bir dizi özel uyku kapsülü içinde dinleniyorlar ve etkileşimli alanlarda farklı yaştaki çocuklarla karışarak birbirlerinden öğrenmelerine izin veriliyor.

İnteraktif öğrenme alanlarında dijital bir duvar, hem İngilizce hem de Arapça kitaplara sahip bir kütüphane, çeşitli okuma platformları, bir zıplama paneli ve bir dış mekan bahçesi bulunuyor.

Kreş, Zayed Erken Öğrenme Çerçevesini kullanarak, müfredat, okuma ve matematiği teşvik etmek için tasarlandı.

The National