İstanbul Modest Fashion Week’e ünlü akını

Türkiye’nin ilk uluslararası e-ticaret platformu Modanisa.com’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen İstanbul Modest Fashion Week, 20-21 Nisan 2019 tarihlerinde Zorlu PSM’de gerçekleştirildi.

Modest giyimin önde gelen markaları ile dünyaca ünlü 20’den fazla tasarımcının bir araya geldiği etkinlik, görkemli sunumlarla haftaya damgasını vurdu.

İstanbul cemiyet, iş ve sanat dünyasından birçok seçkin konuğun katıldığı etkinliğin ikinci gününde, İngiliz modest markası Till We Cover’ın tasarımcısı Ruby Aslam, Endonezyalı tasarımcı Dian Pelangi, Modanisa’nın ilk gelinlik koleksiyonu M Wedding ve modest kadın giyim markası Mizalle büyük alkış aldı.

TASARIMCILAR KOLEKSİYONLARINI TANITTI

İlk olarak 2016 yılında İstanbul’da düzenlenen sektörün öncü etkinliği İstanbul Modest Fashion Week, Londra (2017), Dubai (2017) ve Jakarta’nın (2018) ardından 20-21 Nisan da Zorlu Performans Sanatları Merkezinde 2 gün boyunca modest modasının seçkin isimlerini ağırladı.

Etkinlik, modest giyimin önde gelen markaları ile dünyaca ünlü 20’den fazla tasarımcının heyecan verici buluşmasına ev sahipliği yaptı. En son modest giyim trendlerinin ve 2019 Ramazan koleksiyonlarının sergilendiği İstanbul Modest Fashion Week’te Türk tasarımcılar Nihan Peker, Halil Gül, Mizalle ve Minel Aşk, İngiltere’den Ruby Aslam, Endonezya’dan Dian Pelangi ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden Rabia Zargarpur öne çıkan tasarımcılar oldu.

ÜNLÜLER AKIN ETTİ

Show TV kadın kuşağı sunucusu Zahide Yetiş, tasarımcı Tanju Babacan, şarkıcı Aslı Hünel ve eşi, Survivor yarışması ile ünlenen Gizem Hatipoğlu ve Sema Aydemir ile eski basketbolcu Cenk Küpeli’nin de izleyici olduğu etkinlikte, Demet Şener ve Özge Ulusoy da podyuma çıktı. Koreografisini Uğurhan Akdeniz’in üstlendiği etkinlikte Demet Şener, modest giyim markası Miha’nın kıyafetlerini taşırken, Özge Ulusoy ise, günün son defilesi olan Mizalle’nin kıyafetleri ile podyuma çıktı.

İKİ GÜN BOYUNCA 7 BİN KİŞİ İZLEDİ

İki gün boyunca yaklaşık yedi bin kişinin izlediği etkinliğin son gününde, şehir hayatını modest stile uyarlayan ünlü İngiliz tasarımcı Till We Cover markasının tasarımcısı Ruby Aslam, tasarımlarını 2017 Londra Modest Fashion Week’ten sonra İstanbul’da da görücüye çıkardı.

Aynı zamanda dünyaca ünlü bir sosyal medya fenomeni olan Endonezyalı Dian Pelangi, dokuma ve kravat boya kumaşları ile batiğin ağırlıkta olduğu koleksiyonu ile izleyicilerinin karşısına çıktı.

Etkinliğin en fazla alkış alan koleksiyonlarından biri ise, tasarımcı Halil Gül’ün Modanisa için tasarladığı gelinlik koleksiyonu M Wedding serisi oldu. İnci ve pırıltılı taşlarla süslenen gelinlikler, kadınların zarifliğini ve saf güzelliğini ortaya çıkarıyor.

İstanbul Modest Fashion Week’in kapanışı ise kısa zamanda kadınların beğenisini kazanan Mizalle markası ile yapıldı. Ölçülü giyimde modern çizgilerin ve şıklığın temsilcisi olmak üzere yola çıkan Mizalle markası, ilham verici tasarımları ile modaseverlerin beğenisine sunuldu.