Suudi Arabistan Zulfi saldırganlarının kimlik bilgilerini açıkladı

Suudi Arabistan Devlet Güvenlik Başkanlığı, başkent Riyad’ın 260 kilometre kuzeyinde yer alan Zulfi şehrinde, Devlet Güvenlik Başkanlığı’na bağlı bir polis karakoluna yönelik terör saldırısı gerçekleştirilen 4 kişilik terör grubunun kimlik bilgilerini açıkladı.

Saldırı sonucu meydana gelen çatışmada birisi intihar bombacısı olmak üzere dört teröristin öldürüldüğü belirtildi.

4 DEAŞ ÜYESİNİN KİMLİK BİLGİLERİ

Devlet Güvenlik Başkanlığı Sözcüsü, saldırılar ile ilgili ilk incelemelerin teröristlerin kimlik bilgilerini açıkladı: İşte saldırıyı yapan teröristlerin kimlik bilgileri…

Suudi vatandaşı Abdullah Hammud Muhammed el- Hammud

Suudi vatandaşı Abdullah İbrahim Muhammed el- Mansur

Suudi vatandaşı Samir Abdulaziz Abdulkerim el- Medid

Suudi vatandaşı Selman Abdulaziz Abdulkerim el-Medid.

Saldırganın tamamı radikal ideolojiye sahip DEAŞ terör örgütünün üyesidir.

Yapılan araştırma sonuçlarına göre teröristler, Zülfi şehrinin Reyyan mahallesinde 4 teröristten biri olan Abdullah el- Hammud adına bir daire kiraladıkları ortay çıktı. Daire, saldırıya hazırlanmak için sığınak olarak kullanıldı. Dairede canlı bomba yeleği ve patlayıcı madde ele geçirildi.

DAİREDE ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Suç mahalli ve dairede yapılan incelemeler sonucunda ele geçirilen silah ve mühimmat açıklandı.

4’ü teröristler tarafından kullanılan 5 canlı bomba yeleği, yerli üretim 64 el bombası, 9 cep telefonu, patlamaya hazır 3 düdüklü tencere, 2 kalaşnikof, 6 tabanca ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi. 228 riyal, 2 sahte pasaport ve çok sayıda banka kartı da araştırılmalar sonucunda bulunmuştu. Teröristlerden birine ait bir vasiyet mektubu ve DEAŞ terör örgütüne ait 11 CD ele geçirilen malzemeler arasındaydı.

Ayrıca yapılan araştırmalar sonucunda düzenlenen operasyonda, Faysal bin Muhammed el- Hudeyr, Abdurrahman bin İbrahim el- Mansur, Eyüp bin Abdurrahman ed- Davud, Abdurrahman bin Abdullah ed- Davud, Abdurrahman bin Hammud el- Hammud, Musab bin Medallah el- Medid, Abdullah bin Abdullah el- Humeydi, Abdurrrahman Abdulaziz bin Yusuf ed- Duveyş, Abdulilah bin Abdurrahman ed- Duveyş, Abdurrahman bin Suud İbrahim es- Seuveykit, Sayil bin Salih bin Zeyd el- Alik ve  Zeyd bin Abdullah Nasır el- Usaymi adlı şahıslar yakalandı.

Şarkul Avsat