Kral Selman Yardım Merkezi Lübnan’da 6 anlaşma imzaladı

Lübnan Başbakanı Saad Hariri, Suudi Arabistan liderliğinin, Suudi vatandaşlarının Lübnan seyahatlerine ilişkin uyarıları kaldırma kararının, son zamanlarda Lübnan’a gelenlerin sayısındaki artış üzerinde büyük etkiye sahip olduğunu söyledi.

Hariri, Suudi Arabistan’ın Lübnan ile ilişkileri derinleştirme yönünde çok istekli olduğunu dile getirerek, Lübnan’ın sorunlarının her zaman bir endişe kaynağı olduğunu belirtti.

“RİYAD HER ZAMAN LÜBNAN’IN YANINDA”

Başbakan Hariri, Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi Sorumlusu Dr. Abdullah bin Abdulaziz er-Rabia’nın Beyrut ziyaretinin üçüncü gününde düzenlenen

‘Bağışçı katkıları ve uygulayıcı kurumların rolü arasındaki insani eylem’ başlığı altında düzenlenen konferansta konuştu.

Saad Hariri, Suudi Arabistan’ın her zaman Lübnan ve Arap kardeşlerinin yanında durduğuna dikkat çekerek, Riyad’ın Lübnanlılar arasında ayrım yapmaksızın hala yanlarında olduğunu söyledi.

Konferansta söz alan Dr. Abdullah ise, “Suriyeli kardeşler ve Lübnan toplumuna karşı sorumluluğu paylaşmak için Lübnan’da bulunmaktan mutluyum. Suudi Arabistan, kardeş Lübnan hükümeti ve halkının Suriye’deki çatışma sonucu ülkelerinden çıkmak zorunda kalan çok sayıda Suriyeli mülteciye ev sahipliği yaparak oynadığı rolü takdir ediyor. Mevcut şartlar, mültecilere ev sahipliği yapan ülkeler üzerindeki yükü azaltmak için bağışçılar ve uygulayıcıların ortak çaba göstermesini gerektiriyor” dedi.

Suudi Arabistan’ın Beyrut Büyükelçisi Velid el-Buhari de, Suudi Arabistan’ın, Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi’ni terörizmi kökünden söken keskin kılıçlardan biri olarak gördüğünü söyledi.

El-Buhari, dünyanın neresi olursa olsun, Suudi Arabistan’ın insanlığı savunan ve ihtiyaç sahiplerine el uzatanların ilk saflarında yer alacağını kaydetti.

Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi Sorumlusu er-Rabia’nın ziyareti esnasında insani ve yardım projeleri alanında 6 anlaşma imzalandı.

Şarkul Avsat