Dubai’de Hong Kong lezzeti: Zhen Wei

Hong Kong lezzetlerini tadabileceğiniz Zhen Wei restoranı, Çin’in Nanjing bölgesinin ünlü dim-sum ustası Şef Frankie’nin elinden harika menüleri sizin için Dubai’ye getirdi. Dubai Bluewaters Island’da Caesars Palace ve yeni açılan Kore-Japon restoranın hemen yanında yer alıyor.

Pan Asya restoran, Dim-sum ustası bir şefe sahip ve restoranın zemin katında havuz bulunuyor. Restoranın aynı zamanda rahatlatıcı bir atmosferi var. 

Zhen Wei, geleneksel ama yaratıcı şekilde pişirilmiş Çin favorileriyle dolu bir menüsü sizleri “Hong Kong sokaklarına doğru duyusal bir yolculuk” vaat ediyor: Pekin ördeği, yenilikçi dim sum çeşitleri ve bol miktarda xiao uzun bao.

Çin’in Nanjing bölgesinin ünlü dim-sum ustası Şef Frankie, bu restoranda hünerlerini sizlerle buluşturuyor. Frankie, 2006’da Fransa’dan gelen Haru Robata Yaki & Sushi’ye katıldı ve Westin Dubai’deki Mina Seyahi Beach Resort & Marina’nın restoranlarında çalışmalarını sürdürdü. Ünlü şef, 2014’te China Grill’i yönetmeye devam etti, 2017’de Five The Palm’da Maiden Shanghai’ı açtı ve son olarak geçen yıl Zhen Wei’ye katıldı.

Restoranın menüsünde çeşitli, yeni Dim-sumlar ve çeşitli deniz ürünleri bulunuyor. Yemeklerin fiyatları da oldukça uygun.

The National