Dağlara tırmanan Suudi fotoğrafçı Mekke’de eşsiz manzaralar çekti

15 yıl önce fotoğrafçılık macerasına başlayan Suudi fotoğrafçı Yusuf Becaşi Suudi Arabistan’da özellikle Mekke’nin yüksek dağ ve vadilerinde çektiği fotoğraflar sayesinde sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

İklim koşullarını yok sayan Becaşi engelleri aşarak zorlu yollarda inanılmaz güzellikte manzaraları kayıt altına almayı başarıyor. Geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan’da en net şekilde hissedilen super moon olayında inanılmaz görüntüler yakalayan Becaşi kartpostallık görüntüler çekmeyi başardı.

“FOTOĞRAFÇILIĞI 15 YIL ÖNCE KENDİ ÇABALARIMLA ÖĞRENDİM”

Çektiği fotoğraflar sonrası ünü artan Becaşi eserleri hakkında Al Arabiya.net ile konuştu: “On beş yıl önce, fotoğraf çekmek için bir makine almış önüme çıkan her kursa giderek bu sanatın inceliklerini öğrenmeye çalışmıştım. Sosyal paylaşım sitelerinde hesap açarak insanlarla yakından iletişim kurdum. En büyük ilgim ise her zaman Mekke’ye karşı oldu.

Binalar, eşsiz manzaralar, eski mahalleler ve çeşitli insan hayatlarının yer aldığı bu şehirde gün doğumu ve batımı inanılmaz keyifli. Aynı şekilde ayın doğuşu ve farklı doğa olayları da son derece ilgimi çekiyor. Doğa olaylarına şehrin içinden bakmayı ve bunu eserlerime yansıtmayı seviyorum” dedi.

DÜŞEN YILDIRIMLARI FOTOĞRAFLADI

Becaşi, “Kabe’nin minareleri irili ufaklı mescitler ve saat kulesi benim için en iyi olanlar. Doğa olaylarına şehrin içinden bakmak insanların sanatımı daha içten bulmasını sağlıyor. Aralarında en zorlandığım ise yıldırım fotoğrafçılığı oldu. Geçtiğimiz yıllarda bol yağış alan Mekke’de art arda yıldırımlar düşerken ben bu anları görüntülemek için dağ ve vadilerde çekim yaptım” ifadelerini kulandı.

 

Al Arabiya