Messi’den birlik mesajı

Lionel Messi, Expo 2020 Dubai’nin kısa filmi için dünyadaki birlik mesajını aktardı

Lionel Messi, 60 saniyelik filmde “Bir futbol takımı ancak birlikte çalışarak başarılı olabilir ve aynı şey insanlık için de geçerlidir. Farklı milletlerden, kültürlerden ve kökenden gelen insanlar bir araya geldiğinde, küresel zorlukları daha iyi ele alabilir ve gelecek nesiller için daha parlak bir gelecek yaratabiliriz” diyor.

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SDG)’ler, savunucu ve Küresel İyi Niyet UNICEF elçisi olan Messi, Expo’nun insani ilerleme yolunda kalıcı bir etki bırakma, daha iyi bir gelecek oluşturma ve taahhüt etme hedeflerini destekleyen 2016 yılında bir Expo 2020 küresel elçisi olarak atandı.

Expo 2020 Dubai Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Sanjive Khosla, “Kuşkusuz dünyanın en büyük futbolcularından biri olan Lionel Messi, Expo 2020’nin küresel rolünü yeni fikirlerin, inovasyonun ve ilerlemenin kolaylaştırıcısı olarak görüyor. Bağlanıp işbirliği yaptığımızda, yarın birlikte daha parlak bir yapı kurabileceğimizi gösterebiliriz.” dedi.

Film, çeşitli milletlerden oluşan bir ekip tarafından yaratıldı ve müzik bir Arap melodi ve bir Afrika lehçesinde beraberlik çağrısı ile bestelendi.

Girişimin bir parçası olarak, Expo 2020 aynı zamanda Ürdün, Kenya ve Filipinler’deki çocuklara toplam 6,060 topla 2,020 dayanıklı futbol topu verecek. Toplar, Expo 2020’nin işbirliğini ve topluluklar arasındaki bağların güçlendirilmesini sağlamanın yanı sıra mutluluğu da yaymayı hedefliyor.

Orta Doğu, Afrika ve Güney Asya bölgesinde gerçekleşen ilk Dünya Fuarı olan Expo 2020 Dubai, 2020 Ekim’inde “Beyinleri Bir Arada Geleceği Yaratmak” temasıyla başladı.

WAM