“Avrupa’da Liverpool tarzı bir dönüş yapabiliriz”

İngiltere Başbakanı Theresa May, tıkanan Brexit sürecinin Liverpool takımı gibi keskin bir dönüş yaparak sonuca ulaşacaklarını söyledi. 3-0’ın rövanşında sahasında Barcelona’yı konuk eden Liverpool rakibini 4-0 yenerek  finale yükseldi.

May, bu açıklamayı muhalefetteki işçi lideri Jeremy Corbyn’in “May, Avrupa’da nasıl iyi performans göstereceğini Liverpool’dan öğrenmeli” ifadelerine karşılık olarak yaptı. Corbyn, “Liverpool’un dün gece gösterdiği çarpıcı performans göz önüne alındığında, Başbakan, teknik direktör Jürgen Klopp’tan Avrupa’da iyi bir sonuç almak için ipuçları alabilir”  dedi.

Theresa May’in Başbakan ve Muhafazakar Parti Genel Başkanlığı, parlamentoyu Brexit Anlaşması’nı imzalama konusunda ikna etmedeki başarısızlığının ardından tehlikede.

May, görevinden ayrılmadan önce Brexit konusunda anlaşmaya varmakta kararlı görünüyor. May, “Sanırım Liverpool’un dün gece Barcelona karşısındaki galibiyetine baktığımızda, çıkarmamız gereken sonuçlar var. Herkes bittiğini söylediğinde, zaman tükendiğinde ve yenilgiyi kabul etmeniz gerektiğinde, eğer herkes birlikte çalışırsa, başarılı olabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Şarkul Avsat