Expo 2020 Dubai görsel şölenle büyüleyecek

Expo 2020 Dubai, ziyaretçilerinin Expo tarihinde olağanüstü bir görsel deneyim yaşamaları için görüntüleme sistemlerinde Christie Dijital Sistemlerinin resmi bir ortak olarak seçildiğini duyurdu.

Görsel-işitsel teknolojilerde lider olan Christie, gelişmiş tekniklere sahip 250’den fazla lazer projektörle etkinlik sırasında odak noktasını aydınlatacak ve Expo’da milyonlarca ziyaretçiyi yakalayan, görülmemiş bir görsel deneyim yaşanmasını sağlayacak.

HOLLYWOOD FİLMLERİNDE KULLANILAN PROJE

Christie’nin yenilikçi teknolojileri Hollywood filmlerinde ve büyük spor etkinliklerinde sıkça kullanılıyor. Şirket dünyanın en yüksek performanslı teknolojisiyle Expo’daki tüm gösterileri yönetecek ve etkinliğe katılacak milyonlarca ziyaretçiye benzersiz bir kutlama sunacak.

Expo 2020, Dubai Mülkiyet Geliştirme ve Teslimat İcra Kurulu Başkanı Ahmed Al Hatib şunları söyledi: “Expo 2020’de benzersiz bir deneyim sunmayı amaçlıyoruz. Dubai Christie’nin yenilikçi teknolojisi ile şehrin hafızalara kazınmasını sağlayacak.” dedi.

Christie’de uluslararası satış ve iş geliştirme direktörü, “EXPO 2020’nin resmi bir ortağı olmaktan gurur duyuyoruz ve bu konuda heyecanlıyız ve olağanüstü görsel gösterimlerimizle unutulmaz anılar üretmeyi dört gözle bekliyoruz Expo 2020’nin geleceği şaşırtıcı ve akılda kalıcı bir şekilde karşılamasını sağlayan, görüntü kalitesi standartlarında eşsiz olmasını sağlayacağız” Dedi.

2007 yılında kurulan Christie Dubai ofisi de dahil olmak üzere dünya çapında 20’den fazla ülkede hizmet veriyor. Şirket, küresel etkinliklerinbüyük alışveriş merkezlerinin ve sinemaların güçlü bir siciline sahip. Şirket ayrıca Expo International sırasında Shanghai City ile işbirliği yaptı.

Expo 2020, Arap dünyasında türünün en büyük etkinliği olan Orta Doğu, Afrika ve Güney Asya’da gerçekleşen ilk uluslararası fuar etkinliğidir.

WAM