Dubai’nin kalbi

Heykel ustası Richard Hudson daha iyi ve daha büyük bir şey ile Dubai Downtown’a döndü. Kalp heykeli gökyüzündeki yüksek Burç Halife’yi yansıtacak şekilde yerleştirildi.

Sanatçının, ilk defa geçtiğimiz yıl Şubat ayında ziyaretçilerle buluşan kalp şeklindeki üç boyutlu aynalı çelik ‘love me (beni sev)’ heykeli, yenilenmiş ve daha büyük bir şekilde Dubai Mall’da (Dubai Alışveriş Merkezi) ziyaretçilerini karşılayacak.

Emaar’ın büyüyen topluluk sanat portföyüne eklenecek en son parça olan yeni ‘Beni sev’ kalp şeklindeki heykelin, parçalar halinde yeni evine taşınması ve orada birleştirilmesini gerektirecek kadar büyük bir boyutta.

RAMAZAN AYIN’NDA ZİYARETE AÇIK

Beş metre yükseklikte ve eşit genişlikte olan ‘Beni sev’ heykeli, 3.8 metre derinliğe ve 7 bin kg’ın üzerinde bir ağırlığa sahip.

Hudson tarafından “Sevgi ve barış sembolizminde her şeyi kapsayan-ve tüm sınırları aşan bir simge görüntüsü” olarak tanımlanan ‘Beni Sev’ heykeli, hayatın her kesiminden insanlara hitap ediyor.

Heykel, devasa yükseklikteki Burç Halife’yi aynalı çelik yüzeyine yansıtacak şekilde konumlandırıldı ve heykele, Ramazan Ayı boyunca ikonik kuleyi aydınlatacak iki LED ekranı eşlik ediyor.

Dubai Alışveriş Merkezinde, sergiler, seçkin koleksiyonlar ve eşsiz vitrinler ile sanat ve kültür tanıtılmaya çalışılıyor.

Khaleej Times