Ramazan ayında okumanız gereken 5 kitap

Bu Ramazan Ayı’nda sadece kendinize vakit ayırmak isterseniz, siz okurlar için bu kutsal ayda da yeni şeyler var. Bu Ramazan’da sizler için hazırladığımız aralarında en çok satan kitapların olduğu listeyi gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

  1. Big Little Steps: Dengeli bir hayat bulma kılavuzu ve İslam’da parlayan bir kalp Mathilde Loujayne

Merak uyandırıcı bir kitap olan Big Little Steps, İslam’ı kadınsı bir bakış açısıyla öğrenmek isteyen her kesimden kadınlarla konuşuyor. Kitap, mütevazı moda ve oruç tutmaktan hayvan refahı ve akıl sağlığına kadar her şeyi ele alıyor ve pişman olmayacağınıza söz veriyoruz.

  1. Cooking with Zahra (Zahra ile pişir)

100 özgün geleneksel ve modern Orta Doğu tarifleri sunan lezzetli kişilik Zahra Abdullah geçen yıl bölgede ilk yemek kitabını piyasaya çıkardı. Kitapta, yeni iftar tarifleriyle bölgenin birçok ayrıntılarını uluslararası lezzetlerle bir arada bulabilirsiniz.

 

  1. The Forty Rules of Love (Aşkın Kırk Kuralı)

Rumi’nin sevgi mesajından ve onun manevi efendisi Şems ile olan arkadaşlığından esinlenen çarpıcı bir hikâye, Aşkın kırk kuralı, tüm hayatınızı değiştirmek ve sizi sevgi ile doldurmak isteyeceksiniz.

  1. Girls of Riyadh (Riyad’ın Kızları)

New York’tan Carrie & Co’ya daha fazla ilgi çeken bir Arap yaklaşımı olan Riyad’ın kızları, günümüz Riyad’ında geleneklerine meydan okuyan dört genç kadının hikâyesini anlatıyor. Modern Arap dünyasında feminizm üzerine ilginç ve derinlemesine düşündürücü bir kitap.

  1. The Sand Fish: A Novel From Dubai (kumsal balığı: bir Dubai romanı)

1950’lerde şimdiki BAE’mizde olan Gargaş, baskıcı bir toplumda hapsolmuş asi bir kadının güçlü hikâyesini anlatıyor. Bir tüccarla evli olduğu Noora’nın yeni hayatını keşfedin, güvenlik sınırlarından kaçma hayallerini ve potansiyel özgürlük mutluluğunu.

 

Harpers Bazaar Arabia